rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - wrzesień 2013

Nasi siatkarze dzięki nieudolności włoskiego trenera nie dotarli nawet do ćwierćfinałów Mistrzostw Europy

Na tę smutną okoliczność pozwolę sobie przypomnieć mój artykuł z 2011roku, który opublikowałem na portalu www.redakcja.pl pod tytułem:

"Czy włoski trener pogrąży polskich siatkarzy ?"

Autor: Rajmund Pollak

Data dodania wpisu: 4 lutego 2011 10:05

Kompleks zagranicznych szkoleniowców tkwi w naszych władzach sportowych, mimo fatalnych doświadczeń z ostatnich lat. Warto zatem przypomnieć naszym działaczom sportowym, że największe sukcesy na arenie międzynarodowej reprezentacje Polski uzyskiwały dzięki polskim trenerom i szkoleniowcom. Dotyczy to również siatkówki, w której nie kto inny jak Polak, Hubert Jerzy Wagner doprowadził naszych zawodników na sam szczyt, czyli do zdobycia złota olimpijskiego. Podobnie było w piłce nożnej, gdzie również zdobyliśmy złoto olimpijskie pod wodzą krajowego trenera Kazimierza Górskiego, który potem po raz pierwszy doprowadził naszą reprezentację do podium Mundialu. Powtórnie trzecie miejsce na mistrzostwach świata w piłce nożnej, uzyskaliśmy dzięki polskiemu trenerowi Antoniemu Piechniczkowi.

Wiemy wszyscy jak zakończyło się uzdrawianie naszego footballu przez Leo Benhakera z Holandii, bo zamiast medalu Mistrzostw Europy była wielka klapa i awantura o odszkodowania dla zagranicznego trenera. Wiemy też czym się zakończyła się przygoda polskich siatkarzy z argentyńskim trenerem.

Wróćmy jednak do historii aby wykazać, że warto zaufać właśnie rodzimym szkoleniowcom.

Najwięcej medali Mistrzostw Europy w jednym roku uzyskaliśmy dzięki legendarnemu trenerowi, który nazywał się Feliks Stammm. Było to w roku 1953, gdy aż pięć razy grano Mazurka Dąbrowskiego dla polskich mistrzów Europy w boksie !

Potem w 1964 roku pod wodzą „papy" Stamma Polacy zdobyli w Tokio trzy złote medale olimpijskie ( Józef Grudzień, Jerzy Kulej i Marian Kasprzyk z Bielska-Białej ), jeden srebrny ( Artur Olech) i trzy brązowe ( Tadeusz Walasek, Józef Grzesiak i Zbigniew Pietrzykowski z Bielska-Białej ) .

Razem aż siedem medali w samym tylko boksie ! Biorąc pod uwagę fakt, że w tamtych czasach uznawano dziesięć kategorii wagowych, to Polska była potęgą światową, gdyż tylko w trzech kategoriach nie mieliśmy swoich reprezentantów na podium olimpijskiego boksu w Tokio !

Były to również złote czasy polskiej lekkiej atletyki, również kierowanej przez sztab polskich trenerów.

W Tokio złote medale w tej dyscyplinie zdobyli : w trójskoku Józef Szmit oraz kobieca sztafeta cztery razy sto metrów w składzie : Teresa Ciepły, Irena Kirszenstein, Halina Górecka ,Ewa Kłobukowska. Srebro zdobyli : na 200m Irena Kirszenstein, 800m przez płotki Teresa Ciepły, skok w dal Irena Kirszensztein, sztafeta 4x100m mężczyzn w składzie Andrzej Zieliński, Wiesław Maniak, Marian Foik, Marian Dudziak . Brązowe medale z kolei zdobyli : na 100m Ewa Kłobukowska i na 400m Andrzej Badeński. Zatem w lekkiej atletyce zdobyliśmy wtedy w Japonii aż osiem medali olimpijskich.

Warto dodać, że również teraz mamy wspaniałych lekkoatletów szkolonych przez polskich trenerów.

Co do dyscyplin drużynowych, to nie wolno zapomnieć sukcesów naszych szczypiornistów, trenowanych przez Bogdana Wentę. Wprawdzie z ostatniego mundialu nasi piłkarze ręczni wrócili „na tarczy" , ale jestem przekonany, że jescze nieraz pokażą co potrafią.

Najnowszym, spektakularnym sukcesem polskiej myśli szkoleniowej jest skoczek narciarski Kamil Stoch trenowany przez Łukasza Kruczka, a warto przypomnieć, że Adam Małysz też przez większość swojej kariery był prowadzony przez polskich szkoleniowców .

W czym zatem może pomóc polskim siatkarzom włoski trener ?

Myślę , że w niczym, bo nie zna polskiego zaplecza i będzie bazował na starzejących się sławach, obawiając się ryzyka dania szansy debiutantom, o których umiejętnościach nie ma bladego pojęcia.

Czekają nas kolejne rozczarowania, bo zostanie nadmuchany balon oczekiwań, a włoski trener będzie pracował głównie dla ugruntowania swojej sławy, natomiast kompletnie nie znając polskiej mentalności nie będzie potrafił zagrzać naszych siatkarzy do walki w chwilach kryzysów.

Oczywiście tzw. działacze każą nam udzielić Włochowi kredytu zaufania, jednak gdy nastąpi klapa, to skończy się znowu na obwinianiu polskich sportowców i prawdopodobnych... odszkodowaniach do trenera z Italii.

„I wnet nowe przysłowie działacz PZPS sobie kupi, że jak przed szkodą , tak po szkodzie...głupi" !

We wrześniu 2013roku Polski Związek Piłki Siatkowej znowu jest po szkodzie i ponownie...

Rajmund Pollak

2013-09-29 | Dodaj komentarz
barbapapa222
2013-10-01 07:45:03
Przeczytałem tekst i uważam go za ... bardzo dobry! To o pracy, ale na litość boską, żeby blogować u takiego patałacha Lisa to już szczyt hipokryzji panie Rajmundzie! Nie można iść do ludzi? Do największej gnidy jaka jest zakorzeniona w tym umęczonym i okradzionym kraju! Litości. ...tomasz lis (pisownia celowa).
Rajmund Pollak
2013-10-01 08:43:01
Odpowiadam komentatorowi. Mój blog na portalu Newsweek'a istniał zanim jeszcze pan Lis został redaktorem naczelnym wydania papierowego tego tygodnika. Moje publikacje zainteresowały redaktora Bratkowskiego z Newsweek.pl i również władze miasta Gdańska, które zaprosiły mnie do słynnej Stoczni na spotkanie blogerów z całego świata. Nie mam nic wspólnego z panem Lisem i ani razu w życiu z nim nawet nie rozmawiałem!
Barbapapa222
2013-10-30 11:05:34
Panie Rajmundzie!!!!!!!!!!!!!!!! Czyżby coś się stało? Od miesiąca nie ma żadnego wpisu? Niepodobna. Czyżbyś się Pan "zziobrzył" na dobre?
aNwnLTvA
2014-06-03 23:30:51
Bardzo, bardzo dziękuję Pani Aniu mf3j album na aurftgaoy się kończy Chyba musze założyć oddzielny dla sportowcf3w Mam już sporą kolekcję zdjęć aktorf3w, piosenkarzy,prezenterf3w i sportowcf3w a wiecie jaki był pierwszy? Od pana Roberta Makłowicza, ktf3ry dostałem własnie dzięki MP Pani Justyno, Panie Grzegorzu DZIĘKUJĘ
aNwnLTvA
2014-06-03 23:31:39
Bardzo, bardzo dziękuję Pani Aniu mf3j album na aurftgaoy się kończy Chyba musze założyć oddzielny dla sportowcf3w Mam już sporą kolekcję zdjęć aktorf3w, piosenkarzy,prezenterf3w i sportowcf3w a wiecie jaki był pierwszy? Od pana Roberta Makłowicza, ktf3ry dostałem własnie dzięki MP Pani Justyno, Panie Grzegorzu DZIĘKUJĘ
aNwnLTvA
2014-06-03 23:32:14
Bardzo, bardzo dziękuję Pani Aniu mf3j album na aurftgaoy się kończy Chyba musze założyć oddzielny dla sportowcf3w Mam już sporą kolekcję zdjęć aktorf3w, piosenkarzy,prezenterf3w i sportowcf3w a wiecie jaki był pierwszy? Od pana Roberta Makłowicza, ktf3ry dostałem własnie dzięki MP Pani Justyno, Panie Grzegorzu DZIĘKUJĘ

Redaktor Naczelny portalu www.bielsko.biala.pl najwyraźniej nie chce się angażować w trudne tematy, bo z rubryk "Ważne tematy" i "Wiadomości" aż zieje nudą!

Co uznano ostatnio jako "ważne wiadomości" ?

1. "Dębowiec szykuje się do zimy" !

A co z Szyndzielnią, z Klimczokiem, Kozią Górą itd.? Szykują się do jesieni!

Tak , oczywiście, że najpierw będzie ZŁOTA POLSKA JESIEŃ więc po co straszyć mieszkańców Bielska-Białej zimą jeszcze we wrześniu?

2."Nocny nokaut w trzecim starciu".

Gdzie znokautowali?

Czy w Bielsku-Białej?

Nie, w Toronto !

Kogo znokautowano? Bielszczanina? Ależ nie, bo znokautowany został jakiś mało znany Austriak!

Ile z tego powstanie nowych szkół w Bielsku-Białej?

Żadna!

A zatem cóż to za ważna wiadomość dla bielszczan?

3. "Specjalne ćwiczenia na Błoniach" .

Kto kogo będzie ćwiczyć? A może będą manewry wojskowe?

Nic z tych rzeczy, bo chodzi o reklamę ATH i dzień otwarty na uczelni dla pozyskania nowych kandydatów na studentów.

Temat faktycznie ważny, ale zupełnie zaniedbany niefrasobliwym tytułem artykułu!

Czy nie prościej i skuteczniej byłoby napisać wprost, że ATH zaprasza na dzień otwarty przyszłych studentów?

4. "Kieszonkowcy na targach miejskich ."

Tutuł wzbudza grozę i zniechęca do pójścia na takie targi! Czyżby w pociągach, autobusach, dworcach kolejowych, hipermarketach już nie było kieszonkowców? Wszyscy kieszonkowcy postanowili przenieść się na targi? Czyżby w tym naszym pięknym mieście nie było ważniejszych tematów od kieszonkowców?

5. "Zdradziły go brzydkie słowa".

Pierwszy raz spotykam się z sytuacją, że na jednym z portali społecznościowych uznano za ważną wiadomość fakt, że ktoś klnie na ulicy!

A może by tak Pan Redaktor Naczelny zainteresował się tym, że 99,99% mieszkańców Bielska-Białej wcale nie używa brzydkich słów ani na ulicy ani w pracy, ani w domu?

W Bielsku-Białej tyle dzieje się ważnych i pięknych rzeczy, że doprawdy nie warto poświęcać rubryki "Ważne tematy" komuś kto klnie w miejscu publicznym!

Rajmund Pollak

2013-09-22 | Dodaj komentarz
nowohalcnowska.manifo.com
2013-11-09 19:14:39
Tytuły faktycznie kretyńskie, a na forum-dział Bielsko wszystko o Bielsku - Białej dominujące od roku wątki to: Islam jak zaraza i Kościół jak zaraza. A przecież jest dział pogaduszki, nachalne propagowanie takich tematów przynosi odwrotny skutek od zamierzonego i tylko zniechęca do zaglądania na bielsko-biala.pl
4HYishNyp
2014-06-02 23:33:42
Sneak peeki omijam seozrkim łukiem, bo wolę poczekać na gotowy odcinek i być zaskakiwana w trakcie oglądania całości, ale tym razem nie mogę doczekać się piątku i dalszego ciągu "gali" w Parks and Recreation, więc to promo kusi coraz bardziej... Yay dla Leslie i Bena :)

Premier Donald Tusk najpierw wychwalał swoją rzekomo... „Zieloną wyspę" aby ukryć przed opinią publiczną, że z nauki ekonomii jest zielony, natomiast w przypływie nowej polityki iluzji PO, ogłosił ostatnio w Krynicy, że:... w Polsce nie ma kryzysu, a... „kryzys tylko zapukał do drzwi, natomiast ich nie wyważył!"...

Jego minister finansów Jacek Rostowski, a niektóre źródła podają, że Jan Antony Vincent-Rostowski, aby uwiarygodnić te brednie, po prostu pomylił się w wyliczaniu deficytu o kilkadziesiąt miliardów złotych.

Pomyłki każdemu mogą się przecież przydarzyć!

Owszem, nie miałbym ministrowi za złe gdyby pomylił się o 2 złote!

Nie dziwiłbym się gdyby Jan Antoni Vincent pomylił się o 100 złotych!

Nie pisałbym o tym na blogu, gdyby pomyłka sięgała 999 PLN!

Nie protestowałbym, gdyby bądź co bądź doktor ekonomii pomylił się o 2.000 złotych!

Jednak już nawet jeden milion złotych „pomyłki" w państwie prawa stanowiłby powód do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec niefrasobliwego ministra!

Natomiast pomyłka o kilkadziesiąt miliardów, to nie jest żadna pomyłka, tylko skandal i poważne naruszenie dyscypliny budżetowej, kwalifikujące Ministra Finansów do postawienia przed Trybunał Stanu!

Kim był i kim pozostał Pan Jacek Rostowski?

Urodził się w Anglii i większość życia spędził poza granicami Polski.

W latach 1989-1991 pełnił funkcję doradcy ekonomicznego wicepremiera i ministra finansów Leszka Balcerowicza!

Zatem mamy do czynienia cały czas z kręgiem ludzi, którzy utopili naszą gospodarkę w dominację obcokrajowców, doprowadzili do emigracji kilka milionów Polaków za chlebem i rozrostu bezrobocia do ponad dwóch milionów osób, natomiast wiele polskich rodzin do skrajnej nędzy!

Prawdopodobnie, dla podreperowania własnej reputacji Minister Jacek Rostowski przyznał 9. września na antenie Polskiego Radia, że inflacja za aktualnych rządów PO wyniosła już 15%!

Skąd ten przypływ szczerości w dobie kiedy..." kryzys tylko zapukał do drzwi, ale ich nie wyważył"?

Otóż rząd, aby umożliwić większy przemyt alkoholów wysokoprocentowych z zagranicy, szykuje podwyżkę akcyzy na alkohole spirytusowe o 15%, a Pan Minister Finansów twierdzi, że to nie jest żadna podwyżka, tylko ( cytuję dosłownie)... „urealnienie akcyzy do poziomu z 2009 roku, bo od tamtego czasu inflacja wyniosła 15% !

Zatem zaczną padać gorzelnie w Polsce, natomiast nastąpi wzrost produkcji, wódek, koniaków, likierów itd. w Rosji na Ukrainie, na Litwie, na Białorusi, w Czechach, na Słowacji, w Niemczech i oczywiście w drugiej ojczyźnie Pana Rostowskiego(minister finansów na dwa obywatelstwa!), czyli w Wielkiej Brytanii!

Czarny rynek handlu alkoholem, który ostatnio podupadł, znowu rozkwitnie w miastach nadgranicznych oraz kurortach w całej Polsce i wzrośnie liczba pijanych kierowców na polskich drogach!

P.O. szykuje nam pijaną wyspę, zamiast wyspy zielonej!

Rajmund Pollak

2013-09-15 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Przez wiele miesięcy TVP1 i inne prorządowe telewizje piały z zachwytu na temat obniżek cen gazu!

Tak zwani „eksperci" i... „specjalistyczni komentatorzy" jak stare katarynki powtarzali o oszczędnościach w portfelach obywateli rzędu 1% lub „aż" 2%!

Okazuje się, że to wszystko była tylko ściema i jeszcze jedna manipulacja informacją przez serwilistycznych wobec aktualnej władzy dziennikarzy.

Dopiero we wrześniu zaczęto gdzieniegdzie przebąkiwać, że już wkrótce opłaty za gaz zdrożeją o niebagatelne 10-20%!

Ci sami komentatorzy - manipulatorzy twierdzą, że Donald Tusk jest niewinny w tej sprawie!

Nie może być pociągnięty do odpowiedzialności w tym temacie ani minister Rostowski ani wicepremier Piechociński!

Kto ponosi za to winę?

Być może Syria, albo Afganistan?

Tym razem nie da się wszystkiego zwalić na Talibów!

„Nasi" ekonomiści pokazują palcem na Brukselę i Unię Europejską, która zarządziła, że Polacy mają płacić dodatkowo akcyzę za gaz!

Telewizja publiczna i prywatne klakiernie medialne dozują społeczeństwu te złe wiadomości od podania informacji, że wzrośnie akcyza tylko na gaz do autobusów miejskich!

Pewien grecki filozof powiedział dawno, dawno temu, że półprawda jest całym kłamstwem!

Jak zatem wygląda cała prawda?

Cała prawda wygląda blado, bo jak tylko słupki notowań PO zaczną wolniej opadać, to społeczeństwo III RP zostanie zaskoczone informacją, że akcyzę za gaz wprowadzi się dla wszystkich, którzy korzystają z dostaw gazu w Polsce.

Z racji unijnej akcyzy zapłacą więcej za gaz wszyscy, którzy mają w mieszkaniach piecyki na gaz do ogrzewania wody, kuchenki gazowe, piece gazowe centralnego ogrzewania itd. itp. i to bez względu, czy będzie to gaz rosyjski, arabski, czy polski!


Zapłacą więcej za gaz również przedsiębiorcy, a zatem ceny wyrobów przemysłowych i wysoko-przetworzonej żywności pójdą w górę jeszcze przed Bożym Narodzeniem 2013r!

Ale o tym wszystkim cicho... sza... w TVP1 i w klakierniach prywatnych, bo przecież nie umilkło jeszcze echo wrzasku medialnego o... obniżkach cen gazu!

Przy obniżkach cen o 1-2% było hałasu co niemiara, natomiast o podwyżce opłat o 10-20% mówi się bardzo rzadko i bardzo cicho!

Taka to już jest ta manipulacja medialna cenami gazu w Polsce !

Rajmund Pollak

2013-09-06 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Byliśmy niedawno obserwatorami cyrku bez kółek pt.: „Wybory w PO" .

Napisałam celowo, że bez kółek, aby nie pomylić z wielce wysłużonym już w poprzedniej epoce cyrkiem na kółkach.

Jeszcze przed głosowaniem ogłoszono w TVP1, że Tusk wygra, a Gowina wyrzucą z Przewodniej Oligarchii za to, że doprowadził do stresu premiera rządu propozycją debaty na tematy, o których Donald Tusk nie ma zbyt wielkiego pojęcia.

Potem okazało się, że głosowanie internetowe w PO jest równie wiarygodne jak dostępne w kawiarniach gry internetowe i każdy kto postawił pół litra kumplowi z PO mógł po wspólnym spożyciu jeszcze ćwiartki C2H5OH oddać wirtualny głos na Donalda Kryzysowego!

Aby zapobiec wtórnemu analfabetyzmowi niektórych szeregowych członków PO zalecono głosowanie listowne, propagując hasło:... WNUCZKU NAPISZ ZA DZIADKA LUB W IMIENIU BABCI LIST Z GŁOSEM NA TUSKA!

Kampania wyborcza kandydatów była szalenie intensywna, jednak zróżnicowana bo Jarosław Gowin jeździł po kraju, natomiast Donald Tusk objeżdżał główne studia radiowe i telewizyjne.

Była również wzajemna krytyka, aby dziennikarze mieli o czym pisać.

W sumie Jarosław Gowin wykazał się znacznie większą inteligencją aniżeli Donald Tusk, jednak to mu musiało zaszkodzić, bo beton partyjny PO, który stanowi większość członków tej partii raczej inteligencją nie grzeszy!

Wyszło na to, że w PO jest aż 80% betonu odpornego na jakiekolwiek inteligentne zmiany i zaledwie 20% członków reformowalnych!

Jednak najbardziej bulwersującą informacją ujawnioną w tej kampanii wybiórczej jest liczba wszystkich członków Platformy Obywatelskiej, która wynosi ok. 40.ooo osób obu płci!

Zatem partia rządząca stanowi zaledwie ok. 0,1% obywateli III RP, a zatem tylko jeden promil mieszkańców!!!

Polacy mają teraz o czym myśleć, bowiem we wszelkich sondażach margines błędu statystycznego określa się w zakresie od 1 do 2% !

Czyli aktualnie rządzi Polską margines błędu statystycznego!!!


Rajmund Pollak

2013-09-01 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 533086
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała